Zarządzanie majątkiem w sytuacjach kryzysowych

Reading Time: 4 min
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Reading Time: 4 minutes

Zarządzanie majątkiem w sytuacjach kryzysowych to czynność do której można, a nawet należy przygotować się wcześniej. “Sytuacja kryzysowa” nikomu z nas nie kojarzy się dobrze. Przywołuje na myśl raczej nagłe i nieprzewidziane zdarzenie, które działa na nas bardzo stresująco oraz wymusza podejmowanie szybkich decyzji.

“Kryzys” to pojęcie pochodzące z języka greckiego. Bywa tłumaczone jako moment przełomowy, przesilenie lub punkt zwrotny. Kryzysowych sytuacji może być sporo, choć wiele z nich najpewniej nigdy nie będzie nas dotyczyć. Przynajmniej taką mamy nadzieję. Nie zmienia to faktu, że na trudny moment, jakim bez wątpienia jest nagła choroba, wypadek czy śmierć, można odpowiednio się przygotować.

Już wcześniej warto podjąć odpowiedzialne kroki, które oszczędzą najbliższym zbędnego stresu.

Wykupując różnego rodzaju ubezpieczenia myślimy, że możemy już spać spokojnie, nie martwiąc się o przyszłość. Jednak wiele z nich zawiera sporo klauzul wyłączających. Klauzule te dotyczą różnych nieprzewidzianych okoliczności – chociażby stanu wojny.

Jak zarządzać majątkiem w sytuacjach kryzysowych?

Na co dzień, nie myślimy na ogół o nieprzewidzianych zdarzeniach. Nie zastanawiamy się też, jak zarządzać majątkiem w sytuacjach kryzysowych. Kiedy wszystko układa się stabilnie, najczęściej odsuwamy od siebie podobne rozterki. Czasem jednak przychodzi nam nagle stanąć z nimi twarzą w twarz.

Serwis Pomnie umożliwia przekazanie tylko wybranym osobom poufnych informacji, dotyczących naszego stanu zdrowia czy majątku. Są to dane o charakterze prywatnym, dlatego niezwykle pilnie ich strzeżemy. Bezpieczeństwo korzystania z serwisu zapewniają między innymi najbardziej efektywne szyfrowanie oraz wieloetapowe uwierzytelnianie. Masz więc pewność absolutną, że jedynie osoby wtajemniczone przez Ciebie poznają przekazane im informacje.

Zarządzając kontem możesz zawsze zwiększyć lub zmienić grono osób, którym zechcesz przekazać poufne dane o stanie majątku, aktach notarialnych, aktywach.

Narzędzie, jakim jest Pomnie, daje Ci gwarancję, że w razie wypadku, nagłej choroby czy Twojego odejścia, Twoi bliscy nie będą zagubieni. W przypadku zaś, gdy Twoje leczenie lub inne zdarzenie będą wymagać sporej ilości gotówki, nie zostaną z problemem sami. Będą mogli wówczas działać szybko, na podstawie udzielonych im przez Ciebie wcześniej pozwoleń, np. wypłacając pieniądze z Twojego konta bankowego czy sprzedając aktywa

Jak zacząć?

Większość z nas wolałaby zamieść to pod dywan, wychodząc z założenia, że jest na to jeszcze czas. Jednak rośnie liczba osób, która przyjmuje bardziej pragmatyczne i logiczne podejście. Prawda jest taka, że ​​śmierć (i jak słusznie stwierdził Benjamin Franklin podatki) jest jedyną gwarantowaną rzeczą w życiu. Tak więc, czy nie wydaje się sensownym przygotowywanie na to siebie i swoich bliskich?

To pytanie pojawiło się w głowach założycieli Pomnie, Przemysława Sypniewskiego, Szymona Sadowskiego i Izumi Inoue już jakiś czas temu.

Przyszła nam do głowy jedna myśl, co jeśli wszyscy mogliby planować tematy związane ze śmiercią z wyprzedzeniem? Powinna istnieć prosty i przyjazny serwis, który pomoże nam zaplanować coś, czego nikt z nas nie uniknie.

Okazuje się, że ludzie na całym świecie działają w obszarze śmierci powoli i dość staroświecko. Typowym początkiem jest rozpoczęcie pisania testamentu lub ostatniej woli. Jeśli ktoś ma dodatkową gotówkę, to kupuje ubezpieczenie na życie. Cały ten proces jest nadal rozdrobniony i jest w nich sporo niezależnych elementów. Właśnie tutaj wkracza Pomnie. Pomnie będzie działał jak spoiwo, które w pierwszej kolejności łączy, a następnie przechowuje wszystkie ważne informacje w jednym miejscu, dzięki czemu Twoim bliskim będzie znacznie łatwiej, kiedy nadejdzie Twój czas.

Serwis Pomnie, a zarządzanie majątkiem w kryzysowych sytuacjach

Ciężko powiedzieć, w jakim momencie życia lub w jakich okolicznościach może nas zastać sytuacja kryzysowa. Na ogół, boimy się tego, co nieznane i wolelibyśmy, by nasze życie toczyło się ściśle według planu. Warto zatem pamiętać, że na wiele zrządzeń losu możemy się przygotować, unikając w ten sposób nieprzyjemnych konsekwencji.

Nierzadko czas gra tu ogromną rolę, a w stresie ciężej jest podejmować racjonalne decyzje. Prośby i wytyczne przekazane bliskim wyłącznie ustnie mogą z czasem ulec zapomnieniu lub błędnej interpretacji. Mogą też nie stanowić wystarczającego argumentu w przypadku, gdy wolimy, by w momencie kryzysu naszymi sprawami zajął się przyjaciel, nie zaś najbliżsi krewni.

W Pomnie bezpieczeństwo i prywatność użytkowników jest priorytetem numer jeden. Dlatego właśnie, cały serwis jest w pełni szyfrowany zaawansowaną technologią AES-256. Oznacza to, że nikt nie będzie mógł zobaczyć Twoich informacji, nawet zespół Pomnie. Realizujemy regularne audyty bezpieczeństwa,

To dlatego dane udostępnione poprzez narzędzie Pomnie tak bardzo zyskują na znaczeniu. Stanowią konkretną i czytelną instrukcję, jak powinni postąpić Twoi bliscy, w chwili, gdy Ty sam nie będziesz mógł zadbać o swoje sprawy.

Ogromnym plusem jest też dostępność serwisu. Może skorzystać z niego każdy, z dowolnego urządzenia i miejsca, w dowolnym czasie.

Zdarzenia losowe takie jak wypadek, nagła choroba czy niespodziewana śmierć zawsze generują potężną dawkę stresu i żalu u najbliższych. Nie warto dodatkowo nakładać na nich brzemienia, związanego z niejasnością, co do zarządzania majątkiem.

Co bardzo ważne, Pomnie pomaga nie tylko w zarządzaniu majątkiem podczas sytuacji kryzysowych. Za jego pośrednictwem przekażesz bliskim także m.in.:

  • informacje o swoim stanie zdrowia na wypadek nagłych wydarzeń (uczulenia, choroby, grupa krwi, szczepienia),
  • informacje odnośnie ubezpieczenia,
  • dane dotyczące Twoich zwierząt, np. na czas Twojego wyjazdu (szczepienia, paszporty i inna dokumentacja, informacje na temat wizyt weterynaryjnych lub karmienia).

Sytuacji kryzysowych nie należy się obawiać. Nie warto też wypatrywać ich za każdym rogiem. To, co da nam spokój ducha, a naszym najbliższym ułatwi działanie to odpowiednie przygotowanie się na każdą ewentualność. Można spokojnie spać wiedząc, że zrobiło się wszystko, co możliwe, by zabezpieczyć środki na nieprzewidziane okoliczności. Powiedzenie “przezorny zawsze ubezpieczony” ma w sobie wiele prawdy.

Życzymy Wam spokojnego i szczęśliwego życia, bez niespodziewanych zwrotów akcji i nieprzewidzianych zdarzeń.

Jak mogę korzystać z Pomnie przed wszystkimi i przekazać swoją opinię?

  1. Przejdź na stronę internetową pomnie.pl,
  2. Otwórz konto i stwórz swój profil, uzupełnij swoje dane, poświęć chwilę na poznanie serwisu i poznawaj jego funkcje,
  3. Daj nam znać jeśli są rzeczy, które lubisz lub nie, jeśli napotkasz nieoczekiwane działanie serwisu lub jeśli są jakieś funkcje, które według Ciebie powinny się jeszcze pojawić.
DziedzictwoPomnieŚmierćSpadekTestament

Zaczynamy?

Life is unpredictable but death isn’t, don’t get caught off guard. Create your #DeathPlan today to guide your loved ones when the time comes.