Jak książę Filip zaplanował własny pogrzeb

Reading Time: 2 min
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Reading Time: 2 minutes

Kilka dni temu miliony ludzi na całym świecie łączyło się w żałobie po stracie Jego Królewskiej Wysokości księcia Filipa, księcia Edynburga. Człowieka, który całe życie poświęcił służbie swojej Królowej, ojczyźnie i wspólnocie.

Książę zawsze wydawał nam się kimś, kto żyje pragmatycznie i przede wszystkim na własnych warunkach. Ten ostatni raz jeszcze nam się przypomniał, gdy ogłoszono, że książę przez ostatnie 18 lat skrupulatnie, pod kryptonimem Fourth Bridge, planował swój własny pogrzeb.

Mając ponad 14 lat służby w brytyjskiej Royal Navy, nie dziwi fakt, że książę podczas swojej ceremonii pogrzebowej chciał złożyć hołd swojej wojskowej przeszłości. I to było widać przez całą ceremonię, od czasu, gdy jego trumna została wyniesiona z zamku Windsor, aż do momentu, gdy jego ciało zostało opuszczone do Królewskiej Krypty w Pałacu Buckingham. Oto niektóre z bardziej osobistych chwil podczas ceremonii zaplanowanej przez samego księcia.


Land Rover Hearse

Książę Filip odbył ostatnią podróż zmodyfikowanym Land Rover Defender TD5 130. Książę zlecił, aby pomalowano go na militarny zielony, aby zaznaczyć jego wieloletnią służbę w siłach zbrojnych.

Insygnia królewskie

Przez lata książę Filip zebrał ponad 61 nagród z 53 różnych krajów i po prostu nie było miejsca, aby je wszystkie pokazać podczas pogrzebu. Więc książę osobiście wybrał regalia, które zostały umieszczone na ołtarzu w kaplicy św. Jerzego.

Hymn i sygnał bojowy

Zaplanowany przez samego księcia hymn na cześć jego służby na morzu, psalm śpiewany na jego 75. urodzinach oraz sygnał bojowy marynarki wojennej. Wszystko z największą starannością wykonane na oczach jego ukochanej żony Królowej, jego dzieci i wnuków.


Chociaż większość z nas nie będzie organizować swojej ceremonii pogrzebowej na tak ogromną skalę, to z pewnością możemy naśladować to, co zrobił książę i przygotować siebie i swoich najbliższych na własną śmierć.

W końcu jesteśmy dumni z tego, że żyjemy na własnych warunkach, więc dlaczego nie opuścić tego świata i pożegnać swoich najbliższych w ten sam sposób?

Zaplanuj cały swój pogrzeb na Pomnie.pl, gdzie będziesz mógł zdecydować:

  • Gdzie dokonać pochówku.
  • Kogo należy zaprosić na Twój pogrzeb.
  • Jaki strój chcesz mieć na sobie.
  • Co powinno być napisane na twoim nagrobku.

Aby uzyskać więcej informacji o Pomnie i rozpocząć porządkowanie swoich spraw, odwiedź naszą stronę internetową https://pomnie.pl

Książe FilipPogrzebRodzina Królewska

Zaczynamy?

Life is unpredictable but death isn’t, don’t get caught off guard. Create your #DeathPlan today to guide your loved ones when the time comes.